Magia Ogrodu

Rodzaje bloczków z betonu komórkowego i ich zastosowanie

bloczki betonowe

Przy wykonywaniu prac murarskich można wykorzystywać różnego rodzaju elementy murowe, między innymi bloczki z betonu komórkowego. Zalety betonu komórkowego doceniane są zarówno przez konstruktorów, wykonawców jak i samych inwestorów. Asortyment elementów z betonu komórkowego jest bardzo szeroki, istnieje wiele rodzajów bloczków. Czym się różnią i gdzie najczęściej znajdują one zastosowanie?

Bloczki z betonu komórkowego

Bloczki ścienne z betonu komórkowego H+H, są materiałem murowym, który ma wszechstronne zastosowanie przy wznoszeniu przegród zewnętrznych i wewnętrznych w budownictwie mieszkaniowym, przemysłowym czy rolniczym.

W sprzedaży są różnowymiarowe bloczki ścienne z betonu komórkowego. Dostępne są bloczki profilowane na pióro i wpust z uchwytem montażowym, jak i bez takiego uchwytu. Do wyboru są również bloczki gładkie.

Elementy produkowane są w różnych klasach gęstości, która jednocześnie wpływa na zróżnicowanie klas wytrzymałości na ściskanie elementów jak i na różnice w wartościach współczynnika przewodzenia ciepła. Dlatego wybierając materiał ścienny należy dokładnie przeanalizować jego właściwości fizyczne.

Standardy jakościowe betonu komórkowego H+H

Elementy Systemu Budowy H+H wytwarzane są w trzech standardach jakościowych:

  • Gold+,
  • Gold,
  • Silver.

Bloczki GOLD+ są elementami ściennymi charakteryzującymi się najwyższą jakością, która przekłada się na najdokładniejszą tolerancję wymiarową TLMB (Thin Layer Mortar category B), tzn. ±1 mm. To standard obejmujący również wąski zakres tolerancji gęstości ±25 kg/m3, który charakterystyczny jest dla wysokiego reżimu produkcyjnego. Bloczki GOLD+ wyposażone są w uchwyty i system pióro-wpust i mają najwyższą wytrzymałość na ściskanie w odpowiednich klasach gęstości.

Bloczki GOLD są elementami ściennymi wysokiej jakości, których tolerancję wymiarową również obejmuje kategoria TLMB. Mają standardową wytrzymałość na ściskanie, natomiast ich zakres tolerancji gęstości jest większy niż w przypadku bloczków GOLD+ i wynosi ±50 kg/m3.

Standardowa jakość i typowa wytrzymałość na ściskanie charakteryzują ostatni ze standardów: Silver. To bloczki o dokładnej tolerancji wymiarowej – TLMA (±2mm). Zakres tolerancji gęstości jest taki sam jak dla bloczków GOLD i wynosi ±50 kg/m3.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.