Magia Domu

Materac kieszeniowy – jak działa i czy warto go wybrać?

Materac kieszonkowy

Materac to element wyposażenia sypialni, któremu powinniśmy poświęcić zdecydowanie najwięcej uwagi. Jego jakość nie jest widoczna na pierwszy rzut oka, jak w przypadku mebli, zasłon czy pościeli, ale to właśnie od niej zależy, czy zyskamy spokojny sen, umożliwiający regenerację organizmu. Czas przyjrzeć się bliżej jednym z najnowocześniejszych obecnie materacy na rynku – materacom kieszeniowym. Jakie ich cechy zasługują na podkreślenie?

Materace kieszeniowe – udoskonalona technologia

Materac kieszeniowy zawdzięcza swoją funkcjonalność przede wszystkim specyfice rozmieszczenia w nim sprężyn, dzięki której mogą one pracować bardziej efektywnie, niż w przypadku zwykłych sprężyn bonnellowych. Każda sprężyna otrzymuje tu swoją indywidualną kieszeń, więc nie są one ze sobą połączone. Wynika z tego, że każde ugięcie się materaca pod ciężarem leżącej bądź siedzącej osoby pobudza do pracy dużą liczbę osobnych sprężyn.

Dzięki temu materace kieszeniowe mają większą wytrzymałość i trwałość, niż tradycyjne konstrukcje, gdzie sprężyny stanowią część jednego systemu. Prócz wspomnianego systemu kieszeni materace te posiadają także dodatkowe warstwy, najczęściej zbudowane z lateksu lub nowoczesnej pianki elastycznej. W niektórych spotkamy się także z użyciem podkładu z naturalnych, sztywnych włókien, jak choćby kokos, ale to rozwiązanie dla osób, które preferują sen na twardszym podłożu.

Materace kieszeniowe – komfort wysokiej klasy

Konsumenci decydują się na zakup materacy kieszeniowych z wielu różnych powodów, ale prym wiedzie tu niewątpliwie wygoda. Materace kieszeniowe dopasowują się do ciała użytkownika w stopniu, którego trudno byłoby oczekiwać od mniej zaawansowanych projektów. W przypadku części z nich możemy spotkać się z oznaczeniami numerycznymi, które odnoszą się do podziału materaca na strefy twardości, co pozwala na jeszcze lepsze wykorzystanie potencjału sprężyn kieszeniowych.

Co więcej, sprężyny te nie zużywają się tak szybko, jak w wypadku, gdyby były ze sobą połączone, możemy więc nie martwić się o ich skrzypienie czy pękanie. Materace kieszeniowe to także idealny wybór dla pary, gdyż nawet różnica obciążenia po obu stronach materaca nie sprawi, że będzie on uginał się nierównomiernie. Jeżeli planujemy w najbliższym czasie zakup materaca, to jedna z najlepszych opcji, jakie oferują nam producenci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.